این مطلب ۳۵۷ بار خوانده شده

تکاپوی جوانان روستا برای تکمیل ساخت و ساز مسجد.

جوانان روستای سراب حمام با جذب حمایت خیران آستین ها را بالا زده و با تکمیل مسجد، روستا را برای استقبال از زئران اربعین حسینی آماده می کنند.
فارسی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات،

سراب حمام، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان پلدختر در استان لرستان است، این روستا در دهستان جایدر قرار دارد و در مسیر کاروان های زیارتی اربعین حسینی.

 

مردم این روستا همچون دیگر مردم استان لرستان شیعه مذهب هستند و عشق و ارادت خاصی به خاندان عصمت و طهارت بویژه امام حسین(ع) دارند.

 

مردم روستای سراب حمام در سال های اخیر با برپایی موکب در جوار مسجد روستا و موکبی در خارج از روستا از زائران حسینی پذیرایی می کنند.

در موکب مردم این روستا برای هر وعده غذایی زائران، غذای گرم آماده می شود و بساط چای و آش های مختلف هم در طول روز به راه است.

 

با شندین خبری مبنی بر تلاش مردم برای آماده سازی روستا جهت استقبال بهتر از زائران بارگاه حسینی راهی روستای سراب حمام شدم.

 

با پرسیدن آدرس مسجد به سمت مسجد حرکت کردم، مسجد هنوز مناره و گلدسته ندارد و بیشتر شبیه ساختمان است.

جمعی در حال بنایی در مسجد بودند و مصالح ساختمانی زیادی هم در ورودی مسجد ریخته شده بود.

 

عده ای از کارگر و بناها در حال سفید کاری مسجد بود و در میان هیاهوی به هم خوردن مسالح ساختمانی و صدای بلند کسانی که مشغول به کار بودند، دنبال هیئت امنای مسجد می گردم.

 

مناره های مسجد آماده شده و در جوار مسجد قرار دارد و گویای این  واقعیت است که به زودی این مناره ها نصب خواهند شد.

 

احسان بابایی از هیئت امنای مسجد، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در خرم آباد، گفت: کار بازسازی مسجد با مشارکت خیرین در روزهای اخیر آغاز شده است.

وی افزود: برای تعمیر و بازسازی مسجد امام حسن مجتبی (ع) روستای شهدای سراب حمام بیش از ۲۵ میلیون تومان اعتبار نیاز است.

 

بابایی با بیان اینکه بخشی از این اعتبار توسط خیران جمع آوری شده است، اظهار داشت: از تمامی خیرین برای مشارکت در این کار خیر دعوت به همکاری می شود.

 

وی با اشاره به اهمیت آباد کردن مسجد از منظر قرآن، بیان کرد: خداوند متعال در سوره توبه آیه ۱۸ می فرماید: مساجد خدا را تنها کسانی آباد می کنند که به خدا و روز قیامت ایمان دارند و نماز به پا میدارند و زکات پرداخت می کنند.

 

بابایی، اظهار داشت: تلاش می شود با جذب مشارکت های مردمی و خیرین کار ساخت و ساز مسجد تا قبل از اربعین حسینی تکمیل شود.

 

وی، با بیان اینکه تعمیر و مرمت مسجد در دست اقدام است، بیان کرد: مناره و گلدسته های مسجد آماده شده اند که به فضل الهی طی روزهای اخیر نصب خواهند شد.

بابایی افزود: در ساخت و سازهای اخیر آبدارخانه ای برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی در مسجد احداث می شود و همچنین سرویس بهداشتی مسجد توسعه و بهسازی می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: کار بازسازی این مسجد با همکاری مجمع خیرین ستاد اقامه نماز کشور و دبیر ستاد اقامه نماز پلدختر در حال انجام است.

 

بابایی، با اشاره به اینکه روستای سراب حمام در مسیر استان لرستان به استان ایلام و یکی از مسیرهای حرکت زائران عتبات عالیات قرار دارد، افزود: در سال های اخیر به همت مردم روستا موکب در جوار مسجد برای پذیرایی از زئران عتبات عالیات دایر می شود.

وی افزود: این موکب به مدت ۲۰ روز دایر می شود و برای پذیرایی از زئران تاکنون هیچ هزینه دولتی دریافت نشده و تنها از محل کمک های مردمی و خیران برای پذیرایی از زائران هزینه شده است.

 

بابایی بیان کرد: امسال تلاش می شود دو موکب در این روستا یکی در ورودی روستا و یکی در خروجی روستا برای استقبال از زئران دایر شود.

 

مهرشاد بیرانوند، دیگر عضو هیئت امنای مسجد امام حسن مجتبی (ع) روستای شهدای سرابحمام، گفت: کار آماده سازی موکب های اربعین حسینی از روزهای قبل توسط مردم روستا آغاز شده است.

 

وی افزود: نذورات و کمک های مردمی در مسجد برای برپایی موکب های اربعین حسینی جمع آوری می شود.

بیرانوند، ابراز کرد: شماره حساب بانکی ۲۷۲۶۷۸۱۵۰۰  نزد بانک تجارت بنام کانون فرهنگی هنری گمشده بقیع روستای شهدای سرابحمام آماده دریافت نذورات مردمی و کمک های خیران است.

 

وی با بیان اینکه پیش بینی می شود کار آماده سازی موکب ها برای پذیرایی و اسکان مسافران در روزهای آتی به سرانجام رسد و از ۲۵ آبان ماه رسما فعالیت موکب ها آغاز می شود.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.