این مطلب ۲۰۷ بار خوانده شده
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان:

۵۷۵طرح غیرعمرانی و ۱۰۴طرح عمرانی در مناطق محروم اجرا می شود

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: تا سال آینده ۵۷۵طرح غیرعمرانی و ۱۰۴طرح عمرانی در مناطق محروم اجرا می شود.
نسخه مناسب چاپ
فارسی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات،

سردار مرتضی کشکولی، فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) در مراسم تجلیل از خبرنگاران که به همت بسیج رسانه و روابط عمومی سپاه استان در سالن جلسات پادگان امام حسین(ع) برگزار شد،ضمن گرامیداشت یاد وخاطره شهدای انقلاب اسلامی،شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و شهدای خبرنگار گفت: آن چیزی که  خبرنگاران را درجامعه دینی و غیر دینی به این سمت می آورد احساس دغدغه مسئولیت اجتماعی و جمعی است.

 

وی با بیان این که خبرنگار یک آدم دردمند است که در خطرناک ترین و در سخت ترین جاها حاضر می شود،گفت: آن چیزی که به خبرنگاری شرافت می دهد  این است که دغدغه مردم را دارند و به دنبال کشف خیر و صلاح جامعه و تسکین دادن آلام و درد مردم است.

 

 سردار کشکولی با اشاره به این که اکثر اوقات خبرنگاران محبوب شخصیت ها و حکومت ها نیستند چون جیره بگیر و مزدور دولت ها و احزاب نیستند، گفت: خبرنگاران همیشه مورد علاقه و استقبال شخصیت های سیاسی نیستند چون قیمت خبرنگار خیلی بالاست و علائق سیاسی،  فکری، عزت نفس و استقلالش بالاتر از این حرف هاست.

 

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با تأکید بر این که خبرنگار دیده بان، بصیر، هوشیار و آگاه و به موقع است که مردم  را هوشیار می کند،گفت: خبرنگار با انتقادها و گوشزدها نمی گذارد روح استبداد  در مسئولان به وجود بیاید.

 

سردار کشکولی با بیان این که خبرنگار هم انتقادات و هم نقاط قوت را باید باهم بگوید، گفت: خبرنگار برای دغدغه اجتماعی و مردم خود را به خطر می اندازد و خیر را در این می بیند و جایی که منافع شخصی هست نباید ورود پیدا کند.

 

سردار کشکولی خاطرنشان کرد: خبرنگار به چیزی که به عفت عمومی  ضربه می زند نباید ورود پیدا کند چون خیری برای جامعه ندارد، یک اتفاق در شهری یا روستایی برای دختر یا پسری اتفاقی می افتد  جز خطوط قرمز است و نباید تشریح شود.

 

وی با تأکید بر این که وحدت جامعه حتما باید مدنظر خبرنگار باشد، گفت: اخباری که در جامعه دوگانگی و تفرقه زیاد می کند سم است و بایستی همگرایی در بین مردم ایجاد شود، یأس پراکنی خطوط قرمز یک خبرنگار مردمی است.

 

 به گفته وی ارزش هایی چون صداقت، عدالت و امانت داری ارزش هاس جهانی و بشری هستند که در خبرنباید به آن ها لطمه وارد شود.

 

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به این که انقلاب اسلامی یک معجزه  در طراز بعثت پیغمبری است،اظهار داشت: ما ۳۰ سال است در حال جنگیم و در همه جنگ ها یک طرف اسلام، مستضعفان و ظلم ستیزی و در طرف دیگر مستکبران قرار دارند طی این سال ها همواره پیروزی از آن انقلاب و شکست با استکبارجهانی بوده است.

 

سردارکشکولی با اشاره به این که استکبار این طی ۳۸سال در همه  صحنه های علمی، صنعتی و دموکراسی زورشان به ما نرسیده است،بیان کرد: الان برای دوست و دشمن جا افتاده که دموکراسی واقعی در اینجاست و این دستاورد بی نظیری است.

 

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی چون طرفدار مردم و مستضعفان است  خبرنگار باید سر سپرده انقلاب اسلام و در راه آن جان دهد.

 

به گفته وی انقلاب اسلامی باید تعمیق پیدا کند و خبرنگار انقلاب اسلامی باید کاری کند که مردم انقلابی تر شوند،خبرنگار در جمهوری اسلامی اگر این مطالبات را درک نکند احتمالا  مسیر را عوضی برود. 

 

 فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با بیان این که رهبرانقلاب اسلامی چشم انداز پنج مرحله ای برای انقلاب تبیین کردند،اظهار داشت: اهداف انقلاب اسلامی در این پنج مرحله محقق می شود که پیروزی انقلاب، برقراری نظام دینی و اسلامی و دولت اسلامی از جمله مراحل آن است.

 

سردار کشکولی با اشاره به برنامه های محرومیت زدایی که در پنج دهستان استان گفت: در دهستان های هومیان وضرون کوهدشت، شاهیوند دوره چگنی میربگ جنوبی دلفان،  کشور سپیددشت و ذلقی الیگودرز ساختار و طرح های محرومیت زدایی آن ها آماده است و اول مهر شروع به کار می کنند.

 

به گفته وی  تا سال آینده ۵۷۵طرح غیرعمرانی و ۱۰۴طرح  عمرانی در مناطق محروم اجرا می شود.

 

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: قرارگاه جوادالائمه در سپاه تاسیس شده که در راستای مقابله با موادمخدر و شناسایی محلات آلوده به مواد مخدر در همه شهرستان ها  فعالیت می کند.

 

سردار کشکولی یادآور شد: حدود هزار و ۸۰۰ شغل سال گذشته با اعتباری  ۲۲ میلیارد تومان ایجاد شد و امسال نیزایجاد اشتغال برای  ۲هزارنفردر دستور کار است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.