این مطلب ۲۲۳ بار خوانده شده
لرستان _خرم آباد

اقتصادی که در روستاها مقاوم می شود/ مسئولان شخصا راهی مناطق محروم شوند

حضور مسئولان استانی در مناطق محروم به جهت بازدید و لمس مشکلات و معضلات مردم و پیگیری نواقص تا رفع کامل آن ها ضروری است.
نسخه مناسب چاپ
فارسی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات،

حکایت زندگی مردمانی است که در نبود بسیاری از امکانات موردنیاز و در عین حال پیش پا افتاده هر روز را شب می کنند؛ روزهایی که با وجود درد و تفکر بسیاری از مشکلات به این راحتی ها شب نمی شود.

 

اینجا، روستای باغ از بخش بشارت شهرستان الیگودرز است با مردمانی فهیم ،سخت کوش و مهربان که این روزها میزبان عده ای از جوانان بسیجی و جهادگر به نام گروه فانوس هستند.

 

این چند روز کارهای فرهنگی،آموزشی،تربیتی،قرآنی و عمرانی دانشجویان تلاشگر و جهادی، فانوس دل های مردم در جای جای منطقه بشارت را روشن می کند.

جوانان هر آن چه در توان دارند برای رفع محرومیت فرهنگی و مادی مردم بشارت به کار می گیرند؛

 

دانشجویان جهادی می گویند: برخی موارد همچون مشکلات آب آشامیدنی،عمران و آبادانی جاده های روستایی ،و تکمیل ساخت و سازها اعتبارات ،حمایت و کمک ویژه مسئولین شهرستان و استانی را می طلبد.

 

درضمن سرکشی های بعمل آمده از عملکرد گروه جهادی فانوس شهرستان الیگودرز، جوانان بسیجی از بازرسین می خواهند تا برای حضور سریع استاندار و نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی جهت رفع محرومیت بی حد و اندازه ی روستاهای بخش بشارت با فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی استان مکاتبه نمایند.

افزایش تیم های جهادی از یک گروه به چندین تیم مختص روستاهای شهرستان، از دیگر مطالبه های گروه جهادی فانوس خطاب به بازرسین استانی است.

 

ایجاد دبیرخانه اقتصاد مقاومتی روستاها ،ذیل مدیریت سازندگی ناحیه دانشجویی به جهت افزایش تولیدات داخلی،گردشگری،کشاورزی و خودکفا شدن مردم این مناطق از لحاظ اقتصادی از جمله مباحث مطرح شده بین دانشجویان جهادی و بازرسین بود.

 

حسین محمدی فر؛مسئول بسیج دانشجویی استان در خصوص افزایش تیم های جهادی گفت: برای تعدد افراد و گروه های جهادی دانشجویی محدودیت و ممانعتی وجود ندارد.

 

وی با بیان این که اعتباری که از جانب سازمان بسیج دانشجویی به گروه ها تعلق می گیرد صرفا جهت هزینه ی ایاب و ذهاب و تغذیه دانشجویان جهادی است خاطرنشان کرد: برای اجرای سایر فعالیت های گروه های جهادی باید از دستگاه های دولتی و خیرین تقاضای همکاری کرد.

 

محمدی فر بیان کرد: تقویت فرهنگ کار و تولید ،اصلاح الگوی مصرف، حمایت از تولید ملی، استفاده حداکثری از همه ظرفیت های داخلی، تقویت روحیه خودباوری و مردمی کردن اقتصاد از جمله موضوعاتی است که توسط دانشجویان در بین مردم گفتمان سازی می شود.

مسئول بسیج دانشجویی لرستان افزود: بسیجیان در حوزه ی آموزش بخش های کشاورزی، دامداری و احیای ظرفیت های موجود و کارآفرینی نیز اقدامات موثر و خوبی در مناطق محروم و روستایی داشته و دارند.

 

وی مطالبه گری و پیگیری رفع مشکلات و موانع موجود در اقتصاد مقاومتی،تلاش مضاعف برای اجرای منویات مقام معظم رهبری و عملیاتی نمودن اصول اقتصاد مقاومتی در بخش های مختلف توسط مسئولان را از جمله وظایف گروه های جهادی در حوزه های مرتبط با دولت عنوان کرد.

 

محمدی فر با اشاره به این که حضور داوطلبانه مسئولان دلگرمی گروه های جهادی و مردم را در پی دارد تأکید کرد: حضور مسئولان استانی در مناطق محروم به جهت بازدید و لمس مشکلات و معضلات مردم و پیگیری نواقص تا رفع کامل آن ها ضروری است.

 

وی در پایان از تمامی مسئولانی که گروه های جهادی را حمایت می کنند و همچنین از بسیجیان جهادگر تقدیر و تشکر به عمل آورد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.